Wednesday, January 23, 2013

Kiss me hard before you go!

Cześć ! Egzaminy na studiach trwają i jestem tak zajęta uczeniem się do nich, ogarnianiem całego tego materiału, jeżdżeniem w kółko od domu na uczelnie i spowrotem, że kiedy wracam do domu nie mam nawet siły pisać. Czasami właczam jakiś film, rozmawiam przez skype, ale ciągle gdzieś plączą mi się notatki i zeszyty ... Na szczęście zostało tylko kilka egzaminów i będę miała ferie.

Translation: Hello! Now I have a lot of exams and I'm so busy learning to them,I have to embrace the whole of this material, still driving  from home to college and back, when I come home I don't even have the strength to write. Sometimes when I've got a break I can watch a movie, can talk through Skype, but still somewhere are my notes and notebooks ... Fortunately, there are only a few exams and I had holidays.Dawno temu ( pod koniec listopada) byłam na połowinkach z kolegą. Powyżej możecie zobaczyć jak byłam ubrana. Sukienkę kupiłam w zwykłym sklepie, pasek jest z Stradivariusa, buty z Infilio.

Translation : A long time ago (late November) I was on the party with my friend. Above you can see how I was dressed. I bought a dress in a ordinary shop, belt is from Stradivarius, shoes from Infilio.Studentki jak wam idzie sesja ?:)
casual dresses for women

12 comments:

Dziękuję za każdy komentarz ! ♥